kpb.com.pl

Kącik Porad Budowlanych – budownictwo, dom

jaką pralkę kupić
Zakupy

Jaką pralkę kupić – funkcje i ceny

Jeśli by chcieć wybrać najpotrzebniejsze w każdym domu urządzenia, to bez wątpienia byłyby to lodówki, telewizory, czy też oczywiście pralki. O ile wybranie dwóch pierwszych nie sprawia nikomu specjalnie dużych trudności, to już jednak kupienie dobrej pralki to często naprawdę duże wyzwanie. Na jakie cechy tego urządzenia trzeba zatem zwracać szczególnie dużą uwagę, aby kupić je możliwie jak najlepiej dopasowane do posiadanych potrzeb i oczekiwań względem niego?

Do zabudowy czy wolnostojąca?

Podstawową sprawą, o której trzeba pomyśleć, gdy kupuje się takie urządzenie jak pralka, to czy ma ona być wolnostojąca, czy też może jednak przeznaczona do zabudowany? Czym się oba te rozwiązania charakteryzują?
Pralka wolnostojąca posiada wykonaną już wcześniej fabryczną obudowę i można bezpiecznie korzystać z niej właściwie w każdym pomieszczeniu. Jeśli więc nie posiada się specjalnie przeznaczonego na pralkę miejsca, to lepsza będzie właśnie ta wersja. Pralki do zabudowy nie posiadają obudów, a ich konstrukcja przeznaczona jest do tego, ab umieścić je w specjalnej, jednolitej zabudowie. Koniecznie trzeba je wybrać, jeśli szuka się czegoś np. do zabudowy kuchennej, aby za estetycznymi drzwiczkami umieści właśnie takie urządzenie.

Parametry techniczne

Oczywiście to, jaką pralkę kupić nie ogranicza się do tego, czy ma ona być do zabudowy, czy też wolnostojąca. Podczas kupowania takiego sprzętu trzeba zwrócić uwagę jeszcze na kilka innych, bardzo ważnych czynników z zakresu jej budowy i spraw technicznych.
Na samym początku warto mieć na uwadze to, jaka się potrzebuje wielkość bębna w pralce. Wybierając model za mały, narażamy się na częste prania, a tym samym stratę pieniędzy. Jeśli jednak kupi się model zbyt duży, może się okazać, że całkowite jego zapełnienie również nie będzie możliwe.
Kolejną wartą uwagi sprawą jest to, czy dana pralka będzie wyposażona w odpowiednie programy. Oczywiście standardem są takie programy jak samo suszenie czy też pranie przyśpieszone. Dobrym pomysłem będzie jednak wybranie również takiego modelu, który posiadać będzie możliwość krochmalenia, czy też prania pościeli lub ubrań sportowych.
Na koniec warto jeszcze mieć na uwadze to, że w zależności od wybranych możliwości pralki, jej programów czy też tego, jaki będzie jej rodzaj, zmieniać się będzie cena danego modelu. Przyjmuje się, że podstawowe modele pralek nie powinny kosztować mniej niż około tysiąc złotych, podczas gdy te najbardziej topowe i wyposażone w nowoczesne rozwiązania pralki automatyczne mogą z łatwością przekroczyć nawet 2, a często 3 tysiące złotych.