kpb.com.pl

Kącik Porad Budowlanych – budownictwo, dom

Płyny do dezynfekcji
Zakupy

Płyny do dezynfekcji – bezpieczne i wygodne w użyciu

Nasze dłonie, jak i różnego rodzaju powierzchnie, mogą być siedliskiem chorobotwórczych drobnoustrojów, które bywają być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego profilaktycznie i z rozwagą należy stosować preparaty do dezynfekcji zarówno w domu, jak i gdzie indziej.

Zastosowanie płynu do dezynfekcji

Płyn do dezynfekcji ma bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim służy takim miejscom, gdzie konieczne jest zdezynfekowanie różnego rodzaju powierzchni. Mogą więc być to zarówno miejsca użyteczności publicznej, jak i sklepy czy specjalistyczne gabinety, np. fryzjerskie, kosmetyczne.

Z ich pomocą w prosty sposób przeprowadza się dezynfekcję użytkowanych przez ludzi powierzchni, np. klamek, lady czy stołów, a także rąk – należy tylko wybrać preparat, który będzie najlepiej wpisywał się w potrzeby danego miejsca.

Kluczowe składniki płynu do dezynfekcji

Płyn do dezynfekcji, aby spełniał należycie swoje funkcje i był po prostu skuteczny, musi zawierać odpowiednie składniki. Najważniejszym z nich jest oczywiście etanol – tylko te, które odznaczają się stężeniem alkoholu nie mniejszym niż 60%, są skuteczne. Koniecznie więc należy zwrócić uwagę na ich skład.

Poza tym płyny do dezynfekcji mogą być wzbogacone o różnego rodzaju dodatki, np. substancje zapachowe, które sprawiają, że ich użytkowanie jest dużo przyjemniejsze – pod tym względem można kierować się własnymi preferencjami.

Pojemność i sposób aplikacji

Płyn do dezynfekcji można nabyć w bardzo różnych pojemnościach, co ściśle związane jest z konkretnymi, indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Może być to zarówno 5 litrów, jak i nieduże opakowanie, które możemy nosić przy sobie i stosować zależnie od potrzeb.

Nie mniej istotny jest sposób aplikacji. Płyny do dezynfekcji z atomizerem są znacznie łatwiejsze w codziennym stosowaniu – zapobiega się rozlaniu płynu lub użyciu zbyt dużej ilości za jednym razem.

Niezależnie od tego, na jaki płyn się zdecydujemy, konieczne jest sprawdzenie, czy posiada on odpowiednie certyfikaty i tym samym może być bezpiecznie stosowany.