kpb.com.pl

Kącik Porad Budowlanych – budownictwo, dom

mieszkanie na poddaszu
Multimedia

Mieszkanie na poddaszu – czy to dobry pomysł?

Mieszkanie na poddaszu to czasami bardzo dobra opcja zagospodarowania tej przestrzeni oraz stworzenia wygodnego, a przy tym modnie urządzonego pokoju. Mieszkania na poddaszu miewają jednak swoje widoczne wady, ale i cechy. Warto się z nimi zaznajomić, zanim zaczniemy myśleć nad urządzaniem sobie w takim miejscu sypialnię albo całe mieszkanie i przekonać się, czy jest to rzeczywiście dobry pomysł.

poddasze

Z czym wiąże się mieszkanie na poddaszu?

Adaptacja poddasza to nie tylko sprytne rozwiązanie architektoniczne, ale i sposób na powiększenie swojej domowej przestrzeni. Takie mieszkania idealnie sprawdzą się dla ludzi młodych albo jako dodatkowa sypialnia dla gości lub dziecka. Z czym jednak wiąże się taka przestrzeń i na co powinno się przygotować?
Mieszkanie na poddaszu powinno spełniać kilka wymagań, by można było tam spędzać czas bez większych przeszkód. Warto przy tym zadbać o odpowiednią wentylację takiej przestrzeni, ponieważ na poddaszu może być bardzo duszno podczas gorącej, wakacyjnej pogody. Z tego powodu pojawia się kolejny problem jakim jest wilgoć. Wiąże się ona z występowaniem grzybów oraz pleśni na ścianach albo suficie. Na ten problem zaradzą dobrze dobrane okna, które dzięki lekkiemu ich uchyleniu mogą zminimalizować problem wilgoci. Aspekt okien wiąże się z kolejnym problem jakim jest oświetlenie. Jeśli zadba się o dobry rozkład okien w metrażu, sprawi się, że oświetlenie będzie równomierne w całej przestrzeni poddasza. Nie obejdzie się jednak bez sztucznego oświetlenia, które warto będzie umieścić w kątach, najdalej od okien. A może wolisz dom parterowy ? – zobacz https://kpb.com.pl/dom-parterowy-z-garazem-czy-to-dobry-pomysl/

poddasze mieszkanie

Zalety mieszkania na poddaszu

Poddasze może okazać się świetną opcją ze względu na szereg pozytywnych cech. Dużym plusem jest cena poddasza. Metraż taki bywa niemal darmowy, ponieważ nie wlicza się on do całkowitego rozmiaru mieszkania i sprzedający dodają taką przestrzeń do zakupu bez dodatkowej ceny.
Ponadto taka budowa przestrzeni tworzy niesamowity klimat. Jest to dobra opcja do wykazania się w projektowaniu wnętrz w taki sposób, by wszystko wyglądało modnie, ze smakiem i było funkcjonalne. Odnosi się to również do faktu, że meble nadające się do pokoju na poddaszu powinny zostać wykonane na zamówienie. O wiele lepiej dopasować do takiego miejsca specjalne skrojone meble, niż dopychać już wcześniej zakupione dla normalnego metrażu. Może być to dobre zadanie dla ludzi ze smykałką do dekorowania i urządzania wnętrz. Po pracy można obserwować gwiazdy widoczne przez okno na poddaszu, co może stać się niemal romantyczną rozrywką, idealną dla marzycieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.