kpb.com.pl

Kącik Porad Budowlanych – budownictwo, dom

ranking lodówek
Multimedia

Ranking lodówek – jaką lodówkę kupić żeby służyła na lata?

Lodówka to podstawowe wyposażenie kuchni. Jest ona nieodzownym elementem koniecznym w codziennym życiu każdej rodziny. Na rynku jest dostępnych wiele modeli lodówek, zamrażarek i lodówko-zamrażarek. Różnią się one parametrami, ponieważ mimo, że podstawowa funkcja jest taka sama dla wszystkich tych urządzeń, a więc przechowywanie żywności tak aby zachowała ona jak najdłuższy okres przydatności do spożycia nie tracąc równocześnie wartości odżywczych, to poszczególne modele posiadają również inne dodatkowe funkcje.

Rodzaje lodówek ze względu na montaż

Lodówki ze względu na sposób montażu w kuchni możemy podzielić na wolnostojące oraz lodówki do zabudowy. Te pierwsze posiadają estetycznie wyglądające drzwi zewnętrzne, natomiast te drugie, nieestetyczne drzwi, które są maskowane drzwiami stanowiącymi element zabudowy kuchennej. Oba rozwiązania nie wypływają na funkcjonalność lodówki, a zależą od indywidualnych upodobań kupującego.

lodówka

Wymiary lodówek

Jeżeli chodzi o wymiary lodówek wolnostojących to wysokość mieści się zazwyczaj w granicach od 175 do 200 cm, szerokość – od około 90 do 120 cm, natomiast głębokość – od 60 do 90 cm.
Jeżeli zaś chodzi o wymiary lodówek do zabudowy to standardowo wysokość mieści się w granicach od 170 do 200 cm, szerokość w granicach od 60 cm do 70 cm, natomiast głębokość – około 60 cm.

Ranking lodówek, w tym ranking lodówek do zabudowy

Jak wspomniano powyżej lodówki poza podstawową funkcją utrzymywania niskiej temperatury wewnętrznej w celu przechowywania produktów spożywczych, mogą posiadać również wiele innych dodatkowych funkcji. Jedną z nich system „No Frost”. Dzięki tej funkcji na przechowywanych w lodówce produktach nie tworzy się warstwa szronu. Dodatkowo, wilgoć z wnętrza lodówki jest odprowadzana na zewnątrz, co ogranicza zbieranie się lodu wewnątrz lodówki oraz konieczność jej częstego rozmrażania.

W przypadku lodówko-zamrażarek, dodatkowy agregat pozwala na osobną pracę dwóch przestrzeni o zróżnicowanej temperaturze, co ma znaczenie w momencie częstego otwierania drzwi, wpływającego na zmianę temperatury wewnątrz urządzenia.

Możliwą opcją dodatkową, są komory dedykowane produktom wyjątkowo wrażliwym na przechowywanie. Są to pojemniki stwarzające izolowane, specjalne warunki temperatury i wilgotności dla przechowywania między innymi: owoców, warzyw i ryb.

Dostępna w wybranych modelach lodówek funkcja szybkiego chłodzenia pozwala na obniżenie temperatury po włożeniu do nich produktów spożywczych. W ten sposób są one szybko schładzane i mrożone co wpływa pozytywnie na okres ich przechowywania i przydatności do spożycia.

lodówka kupno

Poza wymienionymi powyżej funkcjami dodatkowymi, warto rozważyć również inne, przydatne w codziennej eksploatacji lodówki, w tym między innymi łatwe do utrzymania w czystości szklane półki czy oszczędne oświetlenie.
Oczywiście poza powyższymi parametrami, w rankingach lodówek tych zarówno wolnostojących, jak i tych z przeznaczeniem pod zabudowę uwzględnia się takie parametry, jak: oszczędność pracy, czyli klasa energetyczna danej lodówki czy poziom generowanego hałasu. Lodówki bardziej oszczędne, bogatsze w dodatkowe funkcje, będzie cechować wyższa cena.

Zobacz także: https://kpb.com.pl/piekarnik-do-zabudowy-na-jaki-postawic/