kpb.com.pl

Kącik Porad Budowlanych – budownictwo, dom

dom w stylu amerykańskim
Dom

Dom w stylu amerykańskim – na jakie dodatki postawić?

Dom w stylu amerykańskim to marzenie wielu osób. Jest wyjątkowo praktyczny, wygodny i coraz bardziej popularny. Mamy okazję oglądać go zarówno na małym, jak i dużym ekranie. Konstrukcja amerykańskiego domu jest lekka, a wnętrze zachwyca minimalizmem i wyczuciem stylu. Jak powinien wyglądać dom w stylu amerykańskim? Nie ma na to jednej recepty – Stany Zjednoczone to niezwykle zróżnicowany kraj, pełen różnych trendów. Wnętrze domu amerykańskiego charakteryzuje się jednak kilkoma, stałymi elementami, które nadają mu amerykańskiego ducha.

dom amerykański

Cechy amerykańskiego stylu wnętrza

Typowy amerykański dom charakteryzuje się jasnymi i przestronnymi pomieszczeniami. W Stanach Zjednoczonych królują otwarte, pełne światła przestrzenie. Jednego, czego nie można odmówić amerykańskiej stylistyce to również luksus. Oryginalne dekoracje i najwyższa jakość materiałów to jedna z najważniejszych elementów każdego amerykańskiego domu.

Salon

Najważniejszym pomieszczeniem w domu jest salon, który stanowi centrum życia rodzinnego i towarzyskiego jego mieszkańców. Warto postawić tam na drewniane podłogi. Niezwykle modne są wysokie listwy podłogowe oraz listwy przysufitowe. Centrum salonu powinien stanowić kompleks wypoczynkowy – kanapa, fotele, stoliczek kawowy. Na kanapach i fotelach koniecznie trzeba ułożyć dużą ilość różnych (często kolorowych) poduszek oraz koc w kratkę, paski lub motywy kwiatowe. Nie może zabraknąć również oryginalnych waz z kwiatami czy mis dekoracyjnych. Całość pomieszczenia powinien dopełnić kominek nadający mu przytulnego charakteru, masywne żyrandole, obrazy w modnych ramach oraz lustra.

Sypialnia

Dom amerykański kojarzy się także z przestronną, jasną sypialnią wyposażoną w podwójne łózko i szafki nocne po obu jego stronach. Łóżko, tak samo jak kanapa w salonie, musi przykuwać swoją uwagę poduszkami – im więcej, tym lepiej. Ważnym elementem jest także ręcznie tkana narzuta. Sypialnie w stylu amerykańskim charakteryzują się szerokimi parapetami. Nie służą one jednak jako miejsce do ustawiania kwiatów i bibelotów. Można na nich siedzieć. Aby miejsce to było wygodne i modne należy ułożyć tam… poduszki. Dobrą alternatywą dla garderoby, która jest dopełnieniem każdej sypialni amerykańskiego domu, jest zabudowana szafa. Pozwala ona wykorzystać jak najwięcej przestrzeni pomieszczenia

Kuchnia

Jeśli pomyślimy o kuchni, pierwsze, co powinno przyjść nam do głowy to wyspa kuchenna. Natomiast na ścianach nie powinno zabraknąć organizerów kuchennych, a na półkach – książek kucharskich. Wystarczy tylko kilka elementów dekoracyjnych, aby nadać amerykańskiego stylu własnym czterem ścianom.

dom w amerykańskim stylu

Dom w stylu amerykańskim – tak czy nie?

Dom amerykański to połączenie estetyki i funkcjonalności. Dlatego warto postawić chociaż na niektóre elementy dekoracyjne w owym stylu. Trzeba pamiętać też, aby być wiernym swoim ideałom i upodobaniom. Amerykańskie trendy w połączeniu z własnym, unikalnym stylem gwarantują jedyne w swoim rodzaju aranżacje.

Zobacz także : https://kpb.com.pl/wymarzony-dom-z-weranda/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.