kpb.com.pl

Kącik Porad Budowlanych – budownictwo, dom

plac zabaw dla dzieci
Ogród

Jak wybrać plac zabaw dla dzieci do ogrodu?

Aranżacja przydomowego ogrodu bardzo często sprawia rodzicom kłopot. Jak to zrobić, by przestrzeń nie tylko była atrakcyjna dla dzieci, ale także przede wszystkim – bezpieczna? Dobrym pomysłem jest drewniany plac zabaw dla dzieci, który zapewni pociechom ogromną porcję szaleństw i dobrej zabawy.

Plac zabaw dla dzieci do ogrodu – jakie elementy wchodzą w skład zestawu?

Wygląd placu zabaw dla dzieci zależy tak naprawdę jedynie od wyobraźni i fantazji rodziców. Nie mówiąc już oczywiście o ich możliwościach finansowych. Drewniane place zabaw dla dzieci są nieco kosztowne, zwłaszcza te bardziej rozbudowane modele, aczkolwiek przy odpowiedniej trosce i konserwacji taki plac zabaw z pewnością wytrzyma lata.

Jeśli chodzi o elementy wchodzące w skład ogrodowego placu zabaw, to można je wymieniać w nieskończoność. Podstawą są chyba huśtawki, ale i tutaj wybór jest praktycznie nieograniczony. Mogą one bowiem występować w formie zwyczajnych huśtawek, w wersji z oparciem, a nawet bardzo modnego ostatnio – bocianiego gniazda.

plac zabaw do ogrodu

Do tego dochodzi coś, co uwielbia chyba każde dziecko, a mianowicie – zjeżdżalnie. Im dłuższy ślizg, tym zjeżdżalnia jest droższa, ale oczywiście – zabawa o wiele lepsza. W sklepach można kupić ślizgi plastikowe i metalowe. O ile plastik szybko się wyciera i niszczy, o tyle trzeba pamiętać o tym, że latem metal nagrzewa się do niebotycznie wysokich temperatur, co praktycznie wyklucza zjeżdżalnię z użytkowania.

Jeśli chodzi o pozostałe elementy domowego placu zabaw, to warto zwrócić uwagę na ścianki wspinaczkowe, różnego rodzaju drabinki, bujaki oraz mostki.

Co zrobić, by drewniany plac zabaw dla dzieci był bezpieczny?

Przede wszystkim, trzeba wybrać producenta, który gwarantuje wysoką jakość swoich wyrobów. Muszą one posiadać wszelkie niezbędne atesty i pozwolenia, które czynią je bezpiecznymi nawet dla maluchów.

Plac zabaw dla dzieci do ogrodu powinien zostać umieszczony na miękkim podłożu, które w razie upadku zamortyzuje uderzenie. Może być to trawa, drobny piasek bądź też specjalna, gumowa nawierzchnia. Niedopuszczalne jest umieszczenie placu zabaw na kostce lub betonie.

ogrodowy plac zabaw

Oczywiście, w trakcie zabawy koniecznie trzeba mieć maluchy pod ścisłym nadzorem, gdyż przykre wypadki mogą wydarzyć się nawet podczas najbardziej udanej zabawy.

Podsumowując, plac zabaw dla dzieci jest świetnym pomysłem na zagospodarowanie domowego ogrodu i przy okazji zapewnienie maluchom długich godzin rozrywki. To rozwiązanie idealne zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych dzieci.

Zobacz także: https://kpb.com.pl/najbardziej-wytrzymale-meble-ogrodowe/