kpb.com.pl

Kącik Porad Budowlanych – budownictwo, dom

panele fotowoltaiczne cena
Multimedia

Panele fotowoltaiczne – cena instalacji

Nie da się ukryć, że panele fotowoltaiczne opinie z każdego źródła zbierają tylko i wyłącznie pochlebne i zachęcające do zakupu. Nie tylko pozwalają one zaoszczędzić spore ilości gotówki na rachunkach za prąd, lecz również pozytywnie wpływają na środowisko naturalne i zmniejszenie jego zanieczyszczenia. Pośród jednak tych wszystkich pochwał mało kto wspomina o tym, jak przedstawia się cena takiej instancji. Od czego zależy koszt fotowoltaiki i ile wynosi zakup takiej konstrukcji?

fotowoltaika

Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna?

Zanim jednak przejdzie się do tego, ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna, a także co wpływa na jej cenę, najpierw warto się zastanowić nad tym, co tak naprawdę wchodzi w skład całej konstrukcji pozwalającej na pozyskiwanie energii ze słońca.
Oczywiście najbardziej rzucającym się w oczy elementem są panele solarne. To właśnie one pobierając energie słoneczną, są w stanie zamienić ją na energię elektryczną. Oczywiście nie jest to jedyny element całego systemu. Oprócz tego trzeba zakupić dużej pojemności akumulatory, które będą wygenerowaną przez solary energię magazynowały. Co więcej, nad całym systemem czuwać musi specjalny konwerter, który będzie kierował przekazywaniem energii w układzie. Oczywiście na koniec wszystko musi zostać spięte określonego rodzaju przewodami.

instalacja fotowoltaiczna

Panele fotowoltaiczne cena – ile trzeba zapłacić?

Jak zatem widać, cała instalacja fotowoltaiczna nie jest specjalnie skomplikowana. Wydawać się zatem może, że jej zakup nie może być drogi. Niestety sytuacja przedstawia się tu nieco inaczej, ponieważ fotowoltaika w dalszym ciągu pozostaje dość drogim wynalazkiem. Oczywiście wszystko tym wypadku zależy od tego, jak wiele energii chce się uzyskać z danego systemu, czyli m.in. jak duże będą dane panele. Panele fotowoltaiczne wymiary mają bardzo różne, a co za tym idzie, różne są ich ceny. Podobnie ilość, a także pojemność akumulatorów waha się w zależności od tego, jak mocne zostaną użyte solary. Oczywiście oprócz tego wiele tu zależy również od jakości oraz samego typu zastosowanych paneli solarnych. Te najdroższe charakteryzować się będą np. o wiele lepszą efektywnością, a także długowiecznością.

Zobacz więcej: https://kpb.com.pl/budowa-domu-krok-po-kroku/

Biorąc jednak wiele zmiennych pod uwagę, zauważyć można, że ceny całe instalacji kształtują się mniej więcej na poziomie około 30 tysięcy złotych. W przypadku modelu o słabej jakości oraz niskiej cenie zejść z ceną można nawet poniżej 20 tysięcy złotych. Jeśli jednak kogoś interesuje możliwie jak najlepsza jakość, a także bardzo duża moc, która będzie w stanie z powodzeniem zaspokoić potrzeby całego gospodarstwa domowego, to w tym wypadku rachunek z pewnością zamknie się znacznie powyżej 50 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.