kpb.com.pl

Kącik Porad Budowlanych – budownictwo, dom

jaki ekspres do kawy
Multimedia

Jaki ekspres do kawy jest najlepszy?

Gdyby Chuck Norris postanowił zostać, baristą na bank z kawy parzonej po turecku przyrządziłby napój jakości ambrozji. Dodatkowo z fusów wywróżyłby świetlaną przyszłość dla konsumentów tego naparu.
Jednak my, zwykli śmiertelnicy raczej potrzebujemy ekspresu do kawy.
Dla profesjonalnego czy też amatorskiego baristy ekspres do kawy jest tym, czym pędzel dla malarza, a skalpel dla chirurga. Nasuwa się jednak pytanie:

Jaki ekspres do kawy wybrać?

Zarówno e-handel, jak i sklepy tradycyjne posiadają bardzo bogatą ofertę.
Do wyboru mamy ekspresy przelewowe i kilka opcji ciśnieniowych, takich jak: kolbowy, na kapsułki i ekspres do kawy automatyczny. Oprócz innych naszych preferencji musimy zastanowić się nad ceną.
Najtańszą opcją wydają się ekspresy przelewowe. W takich ekspresach woda gotuje się w jednym pojemniku, a następnie przepływa przez pojemnik ze zmieloną kawą, by na końcu trafić do dzbanka, w którym gromadzi się gotowy napój.

ekspres kawa

Urządzenia, w których całkowicie pomijamy proces mielenia kawy to ekspresy kapsułkowe. Ich zalety to kompaktowość, wygoda i możliwość szybkiej zmiany smaków i rodzajów kawy. Jako minus możemy postrzegać konieczność wyboru kapsułek konkretnej firmy do użycia z danym ekspresem. Mimo niewątpliwej wygody to rozwiązanie ogranicza nam delektowanie się wieloma rodzajami kaw, których w obowiązkowych kapsułkach nie ma.
Kolejny rodzaj to ekspresy kolbowe. Są to urządzenia niskociśnieniowe. Za pomocą ekspresu kolbowego możemy przygotować kawę z delikatną, pianką. Im nowszy model, tym więcej możliwości parzenia kawy . W wielu takich ekspresach tego typu dostępny jest system crema, dzięki czemu można się cieszyć trwałą i gęstą pianką. W najnowszych rozwiązaniach tego typu dostępna jest funkcja spieniania mleka, dzięki czemu łatwo i wygodnie zaparzymy swoje cappuccino.
Najbardziej zaawansowane technologicznie i zarazem najdroższe w tym zestawie są ekspresy automatyczne. Automat sam pobiera odpowiednią ilość wody, podgrzewa ją do odpowiedniej temperatury, i przepuszcza ją przez sitko ze zmieloną kawą. Zaparzymy w nich prawie każdy rodzaj kawy: od kaw tradycyjnych, po latte, cappuccino itp.

kawa z ekspresu

Ekspres do kawy do zabudowy

Osobnym rodzajem ekspresów ciśnieniowych, automatycznych jest ekspres do kawy do zabudowy. Urządzenie to zazwyczaj znakomicie prezentuje się wizualnie i jest częścią kolekcji AGD do zabudowy. Oprócz możliwości przyrządzania w takim ekspresie wszystkich, możliwych rodzajów kaw, mamy możliwość wykorzystania jego designu podczas projektowania wnętrza. Urządzenia tego typu podkreślają kompaktowość i minimalizm kuchennych rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.