kpb.com.pl

Kącik Porad Budowlanych – budownictwo, dom

huśtawka do pokoju
Zakupy

Huśtawka do pokoju dziecka – jaką wybrać aby stanowiła „niezły” gadżet?

Na przestrzeni lat zmienia się moda na wystrój mieszkania. Dotyczy to również wystroju pokoju dziecka. To co jest modne w tym sezonie, niekoniecznie modne jest w kolejnym. Dotyczy to użytych faktur i materiałów, elementów wykończenia, zastosowanych barw oraz drobiazgów i bibelotów. Jednakże, elementem będącym zawsze na topie, uniwersalnym i ponadczasowym jest huśtawka dla dzieci do pokoju. Jest to swoisty gadżet, który poza funkcją ozdobną, pełni również ważną rolę w rozwoju maluchów i starszych dzieci. Huśtawka dla dzieci do pokoju z pewnością przypadnie również do gustu niejednemu rodzicowi.

Huśtawka do pokoju dziecka – źródło zabawy

Huśtawka dla dzieci do pokoju jest źródłem niekończącej się, fantastycznej zabawy, którą cenią sobie zarówno kilkulatki, dzieci nieco starsze, jak również nastolatki.

huśtawka dziecko

Huśtawka do pokoju dziecka – rozwój motoryki

Huśtawka dla dzieci do pokoju spełnia istotną rolę w ich rozwoju fizycznym. Przede wszystkim korzystnie wpływa na kształtujący się zmysł równowagi młodego organizmu, poprawia koordynację wzrokowo-ruchową oraz pozwala wzmocnić młode mięśnie, co ważne jest zwłaszcza w obecnych czasach pandemicznych, w których to dzieci permanentnie cierpią na brak aktywności ruchowej.

Huśtawka do pokoju dziecka – bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo użytkowania stanowi podstawowe kryterium podczas podjęcia decyzji dotyczącej wyboru danej huśtawki.

Huśtawka do pokoju dziecka – wiek

Każda huśtawka do pokoju dziecka musi być dostosowana do wieku młodego użytkownika. Producent każdej huśtawki zobowiązany jest do wskazania odpowiedniego przedziału wiekowego. Huśtawki dedykowane dla najmłodszych charakteryzują się odpowiednim kształtem anatomicznym, zapewniającym odpowiednie podtrzymanie ciała, odpowiednią wysokością barierek zabezpieczających przed wypadnięciem dziecka oraz niewielką wielkością otworów na nogi malucha. Huśtawki dla starszych dzieci posiadają większe siedzisko oraz barierki zabezpieczające na innej wysokości, dostosowanej do wzrostu dziecka.

huśtawka dla dziecka

Huśtawka do pokoju dziecka – udźwig i mocowanie

Przyjmuje się, że im wyższy udźwig, tym huśtawka do pokoju dziecka jest nie tylko bardziej uniwersalna, ale również bardziej bezpieczna. Oczywiście aby zachować parametry udźwigu deklarowane przez producenta należy stosować się ściśle do wymagań w zakresie mocowania huśtawki do pokoju dziecka, zarówno w kwestii wyboru miejsca montażu (sufit lub futryna drzwi), jak i w sprawach atestowanych materiałów, z którego wykonane są mocowania. Zobacz także: https://kpb.com.pl/jak-wybrac-plac-zabaw-dla-dzieci-do-ogrodu/

Huśtawka do pokoju dziecka – tkanina czy plastik

Huśtawka do pokoju dziecka powinna być nie tylko bezpieczna, ale i ładna tak, aby stanowiła estetyczny element wyposażenia pokoju dziecka.
Na rynku dostępne są modele wykonane zarówno z tkanin, jak również z plastiku.
Ażurowe huśtawki do pokoju dziecka wykonane z tkaniny i mocowane do sufitu, charakteryzuje modny wygląd w stylu boho oraz komfort użytkowania. Huśtawki te są bowiem bardzo wygodne. Minusem jest fakt, że dość łatwo się brudzą i mogą być narażone na przetarcia.
Huśtawka dla dzieci do pokoju wykonana z plastiku charakteryzuje się wyższą trwałością oraz łatwością czyszczenia, natomiast zdecydowanie niższymi walorami estetycznymi. Taka huśtawka do pokoju jest zazwyczaj tania i lekka, niestety mało ekologiczna.

Bogactwo kształtów, kolorów i rodzajów materiałów, z którego wykonane są dziecięce huśtawki sprawia, że ten ponadczasowy gadżet cieszy nie niesłabnącą popularnością na przestrzeni lat, a każdy młody użytkownik może znaleźć model idealny dla siebie.