kpb.com.pl

Kącik Porad Budowlanych – budownictwo, dom

dekoracje do salonu
Lifestyle

Dekoracje do salonu niewielkich rozmiarów

Mówi się, że kuchnia to serce każdego domu. Tam przygotowujemy posiłki dla najbliższych, tam spędzamy większość naszego czasu nawet w święta. A jak ma się to w przypadku mieszkania, zwłaszcza tego niewielkiego? W niewielkim metrażu blokowego lokum, w którym lata temu zapanowała moda na łączenie funkcji poszczególnych pomieszczeń, cała uwaga przeniosła się do innego pomieszczenia – salonu.

Salon neutralny dla każdego wnętrza

Urządzając miejsce, które będzie widoczne dla wszystkich odwiedzających od samego progu, warto wybrać stylizację godnie reprezentującą nasze poczucie stylu i estetyki. Oczywiście, w przestrzeni salonu muszą znaleźć się takie podstawowe sprzęty jak sofa, stolik kawowy, wygodny fotel czy szafka pod sprzęt RTV. Wybór kolorystyki większych mebli padnie zapewne na neutralne barwy, które sprawdzą się w każdej sytuacji i przestrzeni. Jednak, aby nie dopuścić do tego, by w progi naszego salonu zakradła się nuda, możemy śmiało skierować uwagę na kolorowe, czasem nawet ekstrawaganckie dodatki.

dekoracje do salonu

Salonowy zawrót głowy, czyli dodatki do salonu

Mały salon nie musi być pomieszczeniem nudnym. Z pomocą odpowiednich dodatków możemy z powodzeniem przełamać monotonną kolorystykę urządzanego wnętrza. Przy delikatnych, pastelowych barwach ścian i mebli doskonale sprawdzą się dodatki w intensywniejszych, bardziej zdecydowanych odcieniach, takich jak żółć, zieleń, czy czerwień. Co więcej, tonacje takich elementów wystroju jak poduszki, koce, dywaniki, możemy zmieniać zależnie od pory roku czy naszego nastroju. Warto zainwestować w odpowiednie zasłony – zobacz: https://kpb.com.pl/zaslony-na-wymiar-na-jakie-postawic/

dekoracje w salonie

Dekoracje do salonu w rozmiarze kompaktowym

Częstym problemem podczas urządzania małego mieszkania jest kwestia przeładowanej przestrzeni. Ilość dodatków nie może przecież zakrywać istoty całego pomieszczenia ani przytłaczać swoją ilością. Na szczęście dla posiadaczy lokum niewielkiego rozmiaru także można znaleźć interesujące rozwiązania, które odmienią całkowicie charakter ich małego wnętrza. Różnego rodzaju dekoracje ścienne doskonale sprawdzą się tam, gdzie nie możemy pozwolić sobie na większe szaleństwo w kwestii meblowych dodatków. Kolorowe obrazy, ciekawe w swojej formie lustra, interesujące w kształtach półki i wielobarwne ozdoby, pozwolą nam wypełnić przestrzeń i stworzyć niebanalne wnętrze nawet w najbardziej nudnym wnętrzu. Zależnie od naszych indywidualnych preferencji możemy urządzić na ścianach salonu galerię zdjęć, ciekawych grafik czy innego rodzaju obrazów, dostępnych także w mniejszych rozmiarach. Tak naprawdę podczas dekorowania salonu jedyne co nas ogranicza to nasza własna wyobraźnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.