kpb.com.pl

Kącik Porad Budowlanych – budownictwo, dom

zasłony na wymiar
Dom

Zasłony na wymiar – na jakie postawić?

Nie od dziś mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jak to stare przysłowie ma się do mieszkania? Śmiało można byłoby zastosować je w formie metafory, przyrównując oczy do okien, które z powodzeniem mogą pełnić niełatwą rolę „zwierciadła” mieszkania. Cóż, z pewnością przechodnie spacerujący ulicą właśnie po oknach wyrabiają sobie poniekąd opinię na temat domostwa oraz jego domowników.

zasłony na wymiar

Jak z sukcesem udekorować okna?

Być może nie jest to najprostsze zadanie, a być może wręcz przeciwnie. Nadać swoisty wymiar oknom można dwojako. Łatwe rozwiązanie to wybranie jakichkolwiek dekoracji okiennych, wybierając pomiędzy dostępnymi na rynku zasłonami, roletami, firanami, żaluzjami, ale nie tylko. Bowiem dekoracje okienne dostępne na rynku to naprawdę ogromny asortyment, ale co za tym idzie, jest to także niezrównany potencjał.

Aby udekorować okna z powodzeniem, lepiej jednak włożyć w to zadanie odrobinę więcej wysiłku. Dobrym oraz polecanym rozwiązaniem przez dekoratorów jest wybranie materiału kolorystycznie dopasowanego nie tylko do wnętrza pomieszczenia, ale także ram okiennych. Zatem jeśli kolorystyka utrzymana jest w ciemniejszej tonacji, lepiej wybrać nieco ciemniejsze wzory bądź barwy dekoracji. Ta sama zasada obowiązywać będzie, jeśli mowa o jaśniejszych kolorach. Zawsze też można zastosować bardziej uniwersalne, pastelowe odcienie, które w zestawieniu z otoczeniem w łagodny sposób przejdą z jasnej barwy w ciemną lub odwrotnie. Spoglądając w okna, także z zewnątrz, odczujemy satysfakcję z dokonanego wyboru. Istotną kwestią będzie wybranie odpowiadającej naszym preferencjom, okiennej dekoracji. I chociaż zaliczają się do nich także rolety bądź żaluzje, lepszym wyborem okażą się zasłony.

zasłony na wymiar

Zasłony vs. rolety

Okna można udekorować z powodzeniem roletami bądź żaluzjami. I chociaż różnią się one zasadniczo od siebie, musimy pamiętać o ważnej kwestii. Tego typu dekoracji nie wymienia się często, jak ma to miejsce w przypadku firan oraz zasłon. Dzięki ich właściwościom w zasadzie co rusz można cieszyć oczy innym kolorem bądź wzorem.

Na rynku dostępne są przeróżne warianty zasłon, aczkolwiek jeżeli nie odpowiadają one naszym preferencjom, wcale nie trzeba się ograniczać do dostępnych opcji. Posiadając w głowie pomysł na udaną aranżację okien, z powodzeniem można znaleźć odpowiednie opcje. Tak też natrafimy do miejsc oferujących w sprzedaży zasłony na metry. Znaczy to nie mniej i nie więcej, że wystarczy pobrać miarę, przekazać sprzedawcy, a on już zadba o przygotowanie odpowiedniego towaru. Co więcej, zasłony na wymiar tworzone są nie tylko z zachowaniem upragnionych wzorów, ale także przy wykorzystaniu wybranego przez kupującego materiału.

Zobacz także: https://kpb.com.pl/dekoracje-do-salonu-niewielkich-rozmiarow/

Dodatkowo zasłony szyte na wymiar świetnie sprawdzą się w przypadku okien o niestandardowych wymiarach, co wbrew pozorom zdarza się coraz częściej. Należy też pamiętać, aby zlecając szycie na wymiar okiennych dekoracji, wziąć pod uwagę okno balkonowe i jego rozmiar. W ten sposób całość będzie wyglądać rewelacyjnie, uszczęśliwiając nie tylko domowników, ale także wywierając dobre wrażenie na innych spoglądających w okna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.