kpb.com.pl

Kącik Porad Budowlanych – budownictwo, dom

stojak na głośnik
Multimedia

Jak odpowiednio można wybrać stojak na głośnik?

Podstawkowe kolumny głośnikowe to bardzo znane formy. Zachowując małe wymiary umożliwiają one osiągnąć doskonałej klasy dźwięk. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w małych powierzchniach, zapewniając również nagłośnienie wielkich wnętrz. Odpowiednim akcesorium, jakie umożliwia odpowiednie ustawienie kolumn w pokoju jest podkładka pod głośnik.

Stojak na głośnik

Stojak na głośnik to doskonałe wyjście dla klientów, gdy potrzebujemy kolejnego miejsca do zamontowania na nim własnego sprzętu audio. Duży obszar barwy i modeli formy zaczepów, pozwoli na dobranie ich do każdego pomieszczenia. Na rynku teraz bez kłopotu odnajdziemy uchwyty pod głośniki (np. do montażu na ścianie), natomiast również wieszaki do głośników. jakie zapewniają regulację wielkości i prezentują się odpowiednią stabilnością. Do tego należałoby wybrać dobre kable ethernet.

Czym kierować się dobierając stojak głośnikowy?

Istotne są rozmiary podstawy, na jakiej będą spoczywać kolumny, powinny być jak najlepiej dostosowane do rozmiarów sprzętu, jaki będziemy na nich stawiać; poniektórzy wytwórcy proponują także stojaki o zarządzanej wielkości podstawy, co jest odpowiednią inwestycją dla tychże, jacy kochają niejednokrotnie wymieniać zespoły głośnikowe Liczy się także wielkość stojaka. Wielu wytwórców proponuje stojaki o zarządzanej wielkości; należałoby zwrócić uwagę na ów parametr oraz zestawić go z rozmiarami kolumn tak, aby móc postawić je w taki sposób, aby wielkość tweetera (głośnika wysokotonowego) znajdywała się na wielkości uszu osób odsłuchujących zestaw.

Podkładki pod kolumny głośnikowe – konstrukcje, jaka umożliwia w izolacji drgań

W wielu wypadkach naddatkowe drgania głośników, jakie oddziałują na obudowę oraz w dalszej kolejności na bazę, na jakiej znajduje się sprzęt, zmniejszają jakość odsłuchu dźwięków oraz zmniejszają dźwięki muzyki. Aby wykluczyć ów kłopot, przygotowano dodatkowe podstawy zaopatrzone w systemy ograniczające powstawanie zbędnych drgań, rezonansów lub odbić.

Kable

Wytwórcy dołączają do własnych kompletów również przewody, jakie można zastosować podczas instalacji. Należy kontrolować odpowiednią biegunowość (sparowanie przewodów oraz zworek + oraz -). Starczy przestrzegać prostej reguły: żyła przewodu oznaczona oznaczeniem podłącza się do czerwonej zworki. Jeśli z pewnego względu musimy zobaczyć biegunowość, można sprawdzić, gdzie jest „plus” natomiast gdzie „minus” za pomocą baterii 1,5 V. Po podłączeniu do „plusa” membrana głośnika wychyli się w kierunku zewnętrznym. Na pewno przydadzą się przewody kolumnowe.