kpb.com.pl

Kącik Porad Budowlanych – budownictwo, dom

Szkoła budowania MURATORA
Dom

Szkoła budowania MURATORA – pomożemy Ci podjąć mądre decyzje

Planujemy budowę lub remont? A może jesteśmy na etapie urządzania wnętrz bądź aranżacji ogrodu? Zamiast sugerować się niesprawdzonymi informacjami i popełniać kosztowne błędy, zajrzyjmy do Szkoły budowania MURATORA. Znajdziemy tam wyłącznie profesjonalne porady, które pozwolą nam łatwiej wypełnić urzędowe formalności oraz przeprowadzić budowę lub remont bez wpadek. O czym przeczytamy w tym fachowym poradniku?

Przygotowania do budowy

Rozpoczęcie przygotowań do budowy to radosny, a zarazem wymagający czas dla każdego inwestora. W tym okresie musimy bowiem zakupić odpowiednią działkę oraz wybrać projekt domu, który pozwoli nam stworzyć komfortową przestrzeń do życia. Czeka nas podjęcie decyzji o technologii budowy, rodzaju użytych materiałów czy zatrudnieniu najlepszej ekipy. To także najlepszy okres, żeby zapoznać się z typowymi błędami popełnianymi podczas inwestycji – co pozwoli nam uniknąć ich powielenia w trakcie własnej budowy. Jak ustrzec się przed fałszywymi krokami oraz dokonać optymalnych wyborów w zakresie projektu, metod wznoszenia budynku czy zagospodarowania działki? Odpowiedzi na te i wiele innych zagadnień znajdziemy na stronie https://szkolabudowania.murator.pl.

Budowa domu krok po kroku

Jakie etapy czekają nas podczas budowy domu? Który typ fundamentów warto wybrać? Jak technologia wznoszenia budynku wpływa na ostateczny koszt realizacji przedsięwzięcia? Korzystając z informacji ze Szkoły budowania MURATORA łatwiej zrealizujemy kolejne prace na naszej działce. Dowiemy się, jak kształtują się aktualne ceny robót i materiałów budowlanych – dzięki temu lepiej zaplanujemy swój budżet oraz poczynimy pewne oszczędności. Przeczytamy, czym są budynki zeroemisyjne oraz co zrobić, by nasz wymarzony dom był możliwie jak najbardziej energooszczędny. Zapoznamy się również z najważniejszymi instalacjami, które pozwolą nam w ekologiczny i przystępny cenowo sposób ogrzać i rozjaśnić wnętrze obiektu.

Remont domu

Szkoła budowania MURATORA to miejsce przeznaczone nie tylko dla osób aktualnie wybierających projekty domów. W poradniku czekają także cenne informacje dla inwestorów planujących remont już istniejącego budynku. Po przeczytaniu obecnych w nim artykułów dowiemy się, czy przed rozpoczęciem prac powinniśmy dopełnić formalności urzędowych. Poznamy aktualne stawki robocizny czy wywozu gruzu, a także godne uwagi programy z dofinansowaniami na termomodernizację, wymianę stolarki okiennej czy przestarzały piec nie spełniający aktualnych norm. Znajdziemy tu również inspiracje, jak odświeżyć wygląd naszego domu, aby był on zgodny z najnowszymi trendami w budownictwie.

Prawo budowlane

W profesjonalnym poradniku MURATORA umieszczono wiele ważnych informacji z zakresu prawa budowlanego. Dowiemy się, jakie procedury czekają nas w związku z uzyskaniem pozwolenia na budowę lub zgłoszeniem zamiaru prowadzenia prac. Sprawdzimy, czym właściwie jest decyzja o Warunkach Zabudowy oraz jakie odległości od granic musimy uwzględnić, aby zgodnie z prawem wybudować dom, garaż czy oczyszczalnię ścieków. Zapoznamy się tu również z aktualnymi zmianami w przepisach, które nierzadko pozwolą nam łatwiej zrealizować marzenia o własnym budynku mieszkalnym z ogrodem.

Chcemy rozpocząć budowę lub remont, a zarazem brakuje nam niezbędnego doświadczenia oraz wiedzy? Wiele opisanych przystępnym językiem informacji z zakresu budownictwa znajdziemy w Szkole budowania MURATORA. Bazując na dostępnych w niej poradach, łatwiej wybierzemy projekt domu, zrealizujemy wszystkie etapy inwestycji oraz przeprowadzimy remont, ciesząc się modnym, wygodnym i funkcjonalnym wnętrzem.

Zdjęcie: Projekt M262a – Słuszny wybór – wariant I, arch. Katarzyna Słupeczańska

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl