kpb.com.pl

Kącik Porad Budowlanych – budownictwo, dom

Systemy kominowe
Lifestyle

Systemy kominowe ceramiczne i stalowe – czy warto się na nie zdecydować?

W obecnych czasach, w budownictwie mieszkalnym powszechnie stosowane są systemy kominowe. Wynika to przede wszystkim z ich wielu zalet. System kominowy w wielu aspektach przewyższa tradycyjny komin murowany. Głównym atutem jest ekonomia, pozwalająca zaoszczędzić pieniądze w wyniku ergonomicznego wykorzystywania ciepła. System kominowy nie zajmuje wiele miejsce, dzięki czemu nie generuje problemów związanych z aranżacją przestrzeni. Dzięki systemom kominowym można ogrzać cały dom. Charakteryzują się niezwykłą łatwością w montażu. Systemy kominowe to również trwałość, bezpieczeństwo i wygoda.

Stalowy komin systemowy – atrakcyjna cena i najwyższa jakość

Wiodące firmy oferujące kominowe systemy, takie jak Pekabet, w sprzedaży posiadają szeroki wybór rozwiązań nie tylko ceramicznych, ale i stalowych. W ofercie znaleźć można modele izolowane kwasoodporne oraz żaroodporne. Wśród wkładów gazowych z uszczelkami, znaleźć można wkłady jednościenne czy koncentryczne izolowane. Dostępne są także różne kominy do kominków salonowych.

Ceramiczny komin systemowy – popularne i uniwersalne rozwiązanie

Systemy ceramiczne kominowe odporne są zarówno na pożar sadzy, jak i działanie kwasów oraz innych szkodliwych czynników. Dzięki temu zyskujemy wieloletnie, bezproblemowe i bezpieczne rozwiązanie. Kominy systemowe ceramiczne wykorzystywać można zarówno z tradycyjnymi piecami opalanymi drewnem, miałem węglowym, węglem czy brykietem, jak i z nowoczesnymi piecami gazowymi lub nagrzewanymi olejem opałowym. Trójwarstwowe kominy ceramiczne charakteryzują się pełną izolacją, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w połączeniu z nowoczesnymi systemami grzewczymi. Mogą odprowadzać spaliny w temperaturach od 60 do 600°C. Konstrukcja obudowy komina pozwala na zastosowanie pełnego ocieplenia elementów ceramicznych.

Kominy systemowe – dlaczego warto?

Kominy systemowe to rozwiązanie niezwykle łatwe w montażu, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo czasu podczas prac związanych z ich wstawianiem. Oczywiście kwestie związane z montażem warto omówić z profesjonalistami i zlecić im jego wykonanie. Pozwala to na otrzymanie gwarancji, a także gwarantuje trwałe, bezproblemowe i bezpieczne użytkowanie systemu kominowego przez wiele lat. Co ważne, kominy systemowe charakteryzują się niezwykłą odpornością na wszelkie szkodliwe czynniki, takie jak działanie kwasów czy sadzę. Dzięki niewielkim rozmiarom pozwalają one także na dowolną aranżację przestrzeni i uniknięcie zmian w koncepcji wykończenia nieruchomości.