kpb.com.pl

Kącik Porad Budowlanych – budownictwo, dom

Budownictwo

Gdzie kupować odzież roboczą dla pracowników?

Odzież robocza przeznaczona dla pracowników zapewnia im odpowiednią ochronę przed wieloma czynnikami zewnętrznymi i dodatkowo może spełniać szereg innych funkcji. Dzięki niej firma może również budować swój pozytywny wizerunek i skuteczniej się promować. Jak wybrać odpowiednią odzież robocza? Gdzie ją zakupić?

Kiedy pracodawca powinien zapewnić pracownikom odzież roboczą?

Pracodawca ma obowiązek przekazać pracownikom ubrania robocze w sytuacji, gdy ich ubrania osobiste mogą zniszczyć się lub zabrudzić podczas wykonywania obowiązków na stanowisku pracy.

Wobec tego dotyczy to różnych rodzajów stanowisk, między innymi w branży budowlanej, instalacyjnej, produkcyjnej czy logistycznej.

Pracodawca udostępnia wtedy pracownikom odzież bezpłatnie i ma prawo żądać jej zwrotu wtedy, gdy pracownik odchodzi z pracy. Również istnieje możliwość wypłacania pracownikom ekwiwalentu za odzież roboczą.

Jak wybrać odzież roboczą dla pracowników?

Wybierając właściwą odzież dla pracowników, należy uwzględnić szereg kwestii, aby była ona komfortowa i zapewniała odpowiednią ochronę dla pracowników.

Wśród czynników, które wymagają uwzględnienia przy wyborze odzieży roboczej, zaliczają się głównie:

  • rodzaj stanowiska pracy i występujące na nim warunki, w tym temperatura, ryzyko zabrudzenia, urazów
  • pora roku, gdy pracownicy mają wykonywać swoje obowiązki na zewnątrz
  • rozmiary odzieży, dlatego pracodawca powinien zapytać pracowników o to, jakie rozmiary noszą
  • jakość ubrań roboczych, ponieważ te wysokiej jakości będą trwalsze i bardziej funkcjonalne

Należy pamiętać o tym, że wtedy, gdy na stanowisku pracy występują czynniki szkodliwe albo niebezpieczne dla człowieka, konieczne jest skorzystanie z odzieży ochronnej. Zapewnia ona wyższy poziom ochrony przed szeregiem czynników, między innymi fizycznymi, chemicznymi, biologicznymi.

Gdzie warto kupić ubrania robocze?

Sprzedaż odzieży roboczej prowadzona jest obecnie przez wiele firm, które zapewniają pracodawcą dostęp do szerokiej gamy produktów. 

Obecnie ubrania można kupować bezpośrednio u producentów. Tak dostępna jest odzież robocza marki Mark-Helper – polskiej firmy, która oferuje wysokiej jakości ubrania dla pracowników. W jej ofercie znajdują się między innymi koszulki, kurtki, bluzy, spodnie, czapeczki i inne ubrania sprawdzone na różnych stanowiskach pracy.

Zakupienie odzieży bezpośrednio od jej producenta związane jest z wieloma zaletami. Do wyboru jest szeroka gama produktów, także w różnych wariantach kolorystycznych, a także dostępne są one w atrakcyjnych cenach.

Zamówienia na ubrania można wtedy składać łatwo w sklepach internetowych producentów, dlatego można kupić je z szybką i sprawną dostawą na obszarze całej Polski.

Czy warto znakować firmową odzież roboczą?

Ubrania robocze mogą być poddane znakowaniu, czyli mogą być umieszczone na nich nadruki albo hafty. Dzięki temu odzież uzyskuje indywidualny wygląd i może wyróżniać pracowników, promując jednocześnie firmę.

Znakowanie odzieży roboczej jest usługą, która polecana jest dla firm pragnących zadbać o swój wizerunek. Umieszczone na koszulkach, bluzach czy na czapeczkach logo firmy lub inne grafiki i napisy na zamówienie, mogą sprawić, że firma będzie postrzegana przez klientów jako bardziej profesjonalna i godna zaufania.

Usługę znakowania można zamówić również wtedy, gdy kupuje się ubrania robocze bezpośrednio u ich producentów. Do złożenia zamówienia konieczne jest dostarczenie projektu, jaki ma być wykonany na ubraniach. Koszt znakowania jest zależny od wybranej metody.