Osiedle Zielone Tarasy przy ul. Św. Rocha w Rzeszowie - III etap

Nazwa inwestycji:

Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z niezbędną infrastrukturą przy ulicy Św. Rocha, Rzeszów - Słocina. III etap - budynki „E”, „F”, „N”, „L”.

Przedmiotem zadania jest budowa od podstaw czterech wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach III etapu inwestycji: budowa osiedla "Zielone Tarasy" w Rzeszowie.

W zakres inwestycji wchodzi również wykonanie niezbędnej infrastruktury oraz elementów zagospodarowania przestrzennego (zieleń, komunikacja, rekreacja).

Budynki zaprojektowano jako wielokondygnacyjne (trzy z 3 kondygnacjami i jeden o 2 kondygnacjach) z garażami podziemnymi.

Bloki posadowiono na planie prostokąta z wysuniętymi poza obrys przeszklonymi klatkami schodowymi oraz balkonami i tarasami, tworząc harmonijne, przenikające się powierzchnie. Budynki przykryte dachem płaskim.

Płaszczyznę elewacji wzbogacają wysunięte poza obrys budynku przeszklone klatki schodowe oraz balkony na kondygnacjach środkowej i najwyższej i tarasy na kondygnacji ostatniej.

W budynkach będą znajdować się różnorodne mieszkania 1,2,3,4 pokojowe w metrażach od 29 mkw. do 110 mkw. Do każdego z nich przynależeć będzie komórka lokatorska, która doskonale spełni funkcję spiżarni lub magazynku.

W budynkach trzypiętrowych zostały zaprojektowane windy, obsługujące poziom garażu wielostanowiskowego. Mieszkania położone na parterze posiadać będą ogródki o powierzchni około 50 mkw. Natomiast mieszkania znajdujące się na wyższych kondygnacjach, wyposażono w specjalnie zaprojektowane balkony i tarasy o powierzchni do 80 mkw.

Technologia budowy mieszana. Konstrukcja garażu jest żelbetowa monolityczna. Kondygnacje nadziemne mieszkalne w technologii tradycyjnej ze ścianami murowanymi oraz stropami i stropodachami monolitycznymi.

 

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu z placu budowy

/źródło Wikana - zielone-tarasy.com.pl/

Więcej filmów z wcześniejszych etapów budowy znajdziesz na stronie inwestycji >>


KPB w Krośnie SA Generalny Wykonawca - kompleksowa realizacja inwestycji

 

Kierownik Budowy: Grzegorz Piątek Kadra techniczna firmy budowlanej KPB w Krośnie SA

 

 

 

/ źródło wizualizacji: www.zielone-tarasy.com.pl /

  • Zasięg: Działalność krajowa
  • Rodzaj: Budownictwo mieszkaniowe
  • Status: W budowie
  • Inwestor: WIKANA S.A. ul. Cisowa 11, Lublin

Budowa osiedla Zielone Tarasy w Rzeszowie

kwiecień 2016

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice