Budowa „Galicyjskiego Rynku” Sektora Miejskiego w Parku Etnograficznym w Sanoku

Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane jest wykonawcą prac związanych z projektem pod nazwą "Galicyjski Rynek" realizowanym przez Muzeum Budownictwa Ludowego na terenie Parku Etnograficznego w Sanoku.

Inwestycja obejmuje budowę zorganizowanego zespołu 26 domów jednokondygnacyjnych z poddaszami użytkowymi i nieużytkowymi, niepodpiwniczonych tworzących pierzeje czterobocznego Rynku wraz z obiektami małej architektury i z towarzyszącymi urządzeniami technicznymi.

Zespół zabudowy obejmie obiekty skupiające różne funkcje użytkowe, część z nich będzie pełnić funkcje muzealne- zostaną przystosowane do aktywnego zwiedzania. Wśród zrekonstruowanych domów będą m.in. mieszkania krawca, fryzjera, nauczyciela czy kowala.

Wszystkie budynki zostaną wykonane z nowego sezonowanego drewna, ale ich wyposażenie i eksponaty będą pochodzić z epoki. Całość inwestycji znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej.

Zakres robót powierzonych naszej firmie: roboty ziemne, fundamenty, konstrukcje żelbetowe nadziemia, roboty murowe, ścianki i okładziny z płyt gipsowo-kartonowych, podłogi i posadzki, ukształtowanie terenu, elementy małej architektury, a także roboty branży elektrycznej i sanitarnej.

 

Budowa zrealizowana przez KPB w Krośnie SA wyróżniona w konkursie Budowa Roku Podkarpacia 2011

Zobacz nagrodzone budowy oddane do użytku w 2011 r >>


 

Kierownik Budowy: Mieczysław Szczepek Kadra techniczna firmy budowalnej KPB w Krośnie SA

  • Zasięg: Działalność krajowa
  • Rodzaj: Inne inwestycje
  • Status: Zrealizowane
  • Inwestor: Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku przy ul. Rybickiego.
  • Realizacja: Listopad 2009 - Kwiecień 2011

„Galicyjski rynek”

Zdjęcia pochodzą z serwisu www.skansen.mblsanok.pl

Galicyjski Rynek

fot. Łukasz Gadzała, Tomasz Landorf

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice