Budowa Centrum Sztuk Walki w Jaśle

Opis inwestycji:

Budynek użyteczności publicznej o funkcji hali sportowej dedykowanej przede wszystkim do sportów walki. Bryła budynku na planie wieloboku, który wpisuje się w prostokąt o wymiarach boków w najszerszym wymiarze 55,23m x 25,20m. Wieloboczna bryła budynku przykryta jest dachem w jednej płaszczyźnie o kącie nachylenia 3st ściśle nawiązując kształtem i wysokością do zabudowy sąsiedniej. Wysokość budynku w najwyższym punkcie 6,89m mierzona przy wejściu.

Posiada 2 kondygnacje: parter oraz poddasze użytkowe z funkcją techniczną. Nie jest podpiwniczony. Na parterze projektuje się hall z miejscami siedzącymi, w północnej części budynku zlokalizowano toalety ogólnodostępne, pomieszczenia biurowe oraz zespoły szatniowe w sumie 6 szatni na 20 osób każda.

W części południowej znajduje się sala do ćwiczeń wyposażona w trzy pełnowymiarowe maty do sportów walki wraz z widownią na 156 miejsc siedzących oraz pomieszczenia pomocnicze. Na poddaszu zlokalizowano pomieszczenia techniczne – służące do obsługi technicznej budynku. Przyjmuje się, że w czasie największych imprez sportowych w hali będzie przebywać jednocześnie do 300 osób.

 

Układ konstrukcyjny:

Budynek zaprojektowany w technologii murowanej, tradycyjnej, ze stropami żelbetowymi wylewanymi na miejscu budowy.

Budynek przykryty dachem płaskim w jednej płaszczyźnie (kąt 3st.) w konstrukcji drewnianej: dźwigary z drewna klejonego nad salą do ćwiczeń oraz krokwiowo-płatwiowej nad pomieszczeniami technicznymi poddasza użytkowego.

Budynek posadowiony na żelbetowych ławach oraz stopach fundamentowych. Konstrukcja ścian nośnych budynku, od poziomu - 0,08 murowane z pustaków.

Schody wewnętrzne w klatce schodowej żelbetowe wylewane. Dach izolowany membrana dachową PVC.

 

W Jaśle powstaje jedna z nielicznych w kraju hal do uprawiania sportów walki >>

 


 

KPB w Krośnie SA Generalny Wykonawca - kompleksowa realizacja inwestycji

 

Kadra techniczna firmy budowlanej - KPB w Krośnie SA - Generalny Wykonawca inwestycji

 

 

 

Kierownik Budowy: mgr inż. Jacek Sabik

 

 

 

 

  • Zasięg: Działalność krajowa
  • Rodzaj: Obiekty użyteczności publicznej
  • Status: W budowie
  • Inwestor: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle
  • Kubatura: 8940,00 m3
  • Powierzchnia: 1641,79 m2

Centrum Sztuk Walki w Jaśle - wizualizacje

Wizualizacje dzięki uprzejmości www.mosir-jaslo.pl

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice