Budowa Roku Podkarpacia 2005

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa corocznie organizuje konkurs „Budowa Roku". Jego celem jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne.

Przedmiotem konkursu są nowe lub modernizowane obiekty budowlane lub proces inwestycyjny wszystkich rodzajów budownictwa, zakończone nie później niż do końca I kwartału 2006 roku.

KPB w Krośnie SA w edycji 2005 otrzymała dwie nagrody:

Nagroda I stopnia oraz tytuł Budowa Roku Podkarpacia 2005 za Szkołę Podstawową z Salą Gimnastyczną przy ul. Kościelnej w Rzeszowie

Wyróżnienie za Budynek Handlowo-Usługowy "Gabinetów Stomatologicznych" w Krośnie przy ul. Grodzkiej

Szkoła podstawowa - opis obiektu:

Budynek trzykondygnacyjny szkoły i sala gimnastyczna zrealizowane w systemie tradycyjnym. Pomieszczenia użytkowe obiektu to: 21 sal lekcyjnych, świetlice, kaplica, biblioteka, czytelnia, gabinety pedagogów i administracji, jadalnia, szatnie, sanitariaty oraz pomieszczenia techniczne. Pełnowymiarowa sala gimnastyczna umożliwia organizację zawodów sportowych w wielu dyscyplinach.

Budynek wyposażony w instalacje ogólne i niezbędne w procesie dydaktycznym.

Gabinety Stomatologiczne - opis obiektu:

Budynek dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem, mieści w parterze zespół trzech gabinetów stomatologicznych, gabinet rentgenowski, zaplecze socjalne, recepcję oraz lokal handlowy.

W piwnicy zlokalizowano pomieszczenia techniczne, kotłownię, wentylatorownię i sprężarkownię, a na piętrze salę szkoleniową, pokój biurowy i zaplecze socjalne.

Konstrukcja budynku murowana z pustaków YTONG, stropy żelbetowe. Konstrukcja dachu w części drewniana z dźwigarami z drewna klejonego o kształcie łukowym kryta blachą cynkowo-tytanową, a w części stropodach niewentylowany kryty papą bitumiczną.

Obiekt dostosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych.

Zwraca uwagę efektowna architektura budynku oraz wysoki standard wykończenia.

Gabinety stomatologiczne w Krośnie

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice