Wycieczka do Val di Sole

  

2009

24

mar

Promując aktywne formy wypoczynku, KPB w Krośnie SA zorganizowało dla pracowników i ich rodzin integracyjną wycieczkę narciarską do regionu Val di Sole znajdującego się we włoskich Alpach. Wyjazd odbył się w dniach 8 – 14 marca 2009 roku.

Val di Sole - "Dolina Słońca" jest jedną z najpiękniejszych dolin w zachodniej części Dolomitów.

Jej nazwa nie jest przypadkowa - w sezonie zimowym na dziesięć dni przypada osiem słonecznych. Choć pogoda w Alpach czasem bywa wyjątkowo kapryśna, Val di Sole ugościła nas bezchmurnym niebem.

Region położony jest w zachodniej części Trydentu w imponującej scenerii masywów górskich między jeziorem Garda, a Południowym Tyrolem. Otaczają go słynne masywy alpejskie: Dolomiti Brenta, Adamello-Presanella oraz Ortler-Cevedal. To dzięki takiemu położeniu w Val di Sole panują wyjątkowe warunki klimatyczne - śnieg pada często i obficie, a w dni bezśnieżne niebo jest niemal bezchmurne.

Jeśli do tego dołożyć malownicze alpejskie doliny; niewielkie, wtulone w góry miasteczka: Madonna di Campiglio, Folgarida, Marilleva, Peio, Pinzolo, Tonale-Ponte di Legno, Monte Bondone ze wspaniałymi ośrodkami sportów - to łatwiej jest zrozumieć dlaczego nadano temu obszarowi taką nazwę. Pierwsze trzy należą do największych i najpiękniejszych ośrodków z bogactwem tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności, z licznymi miejscami widokowymi na panoramę gór.

Uczestnicy wycieczki zakwaterowani byli w przytulnym hotelu położonym w centrum malowniczej miejscowości Male, 750 metrów nad poziomem morza, niedaleko regionów Folgarida Marilleva oraz Madinno di Campiglio.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć poniżej

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice