Oddanie do użytku bloku w Polance

  

2015

22

sty

W dniu 15 stycznia uroczyście przekazano do użytku nowy blok przy ulicy Szklarskiej w Krośnie. Nowy blok z 36 wykończonymi mieszkaniami wybudowaliśmy w rekordowym tempie 11 miesięcy.

Jest to obiekt czterokondygnacyjny, w pełni podpiwniczony, kryty dachem czterospadowym, składający się z trzech segmentów. W każdym segmencie mieści się 12 mieszkań (po trzy na kondygnacji), dostępnych z klatki schodowej. Wejście do segmentu centralnie poprzez wiatrołap. Poddasze dostępne z klatek schodowych. Parter budynku dostępny jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich poprzez taras biegnący wzdłuż elewacji południowo-wschodniej z zamontowanym podnośnikiem hydraulicznymi. Dwa mieszkania mieszczące się na parterze przystosowane zostały dla osób niepełnosprawnych.

Konstrukcja budynku tradycyjna murowana ściany z pustaków piaskowo-wapiennych typu „SILKA E”, stropy - nad piwnicami oraz wiatrołapem płyta żelbetowa, nad pozostałymi kondygnacjami stropy gęstożebrowe typu „Rector”,.

Zakres przedmiotu zamówienia obejmował:

- Wykonawstwo budowlane budynku III- klatkowego - 36 mieszkań:

- Powierzchnia zabudowy - 608,30 m2

- Powierzchnia całkowita - 2 996,70 m2

- Powierzchnia użytkowa - 2 292,37 m2 w tym: - pow. użytkowa mieszkań - 1 724,30 m2 - piwnice + klatki schodowe. +wiatrołapy - 568,07 m2

- Powierzchnia balkonów w poziomie parteru - 89,00 m2 - Kubatura - 9 884,90 m3

- wykonanie niezbędnej infrastruktury technicznej, w tym: przyłącza wodociągowego, kanalizacji sanitarnej i deszczowej,

- wykonanie zagospodarowania terenu.

 

Budynek mieszkalny dla TBSu w Krośnie

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice