Malarstwo Stanisława Białogłowicza w naszym Kalendarzu

  

2014

27

gru

Ludzie od zawsze starali się uchwycić i zobrazować upływający czas, tworząc systemy astronomiczne będące podwalinami współczesnej rachuby czasu. Na podstawie obserwacji nadchodzących po sobie wschodów i zachodów Słońca zliczano dni. Na ich podstawie oparta została formuła kalendarza.

Nazwa kalendarz wywodzi się od greckiego słowa kaleo, co oznacza "wzywać". W starożytności na początku każdego miesiąca wzywano wszystkich mieszkańców, aby ogłosić długość miesiąca oraz dni świąteczne w nim przypadające. Księgę służącą do zapisywania dni, świąt i zmian faz księżyca przyjęto nazywać calendarium. 

Premiera Kalendarza Artystycznego wydawanego przez Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane w Krośnie S.A. to, podobnie do zjawisk astronomicznych, wydarzenie cykliczne.

Przedsiębiorstwo już od wielu lat jest wydawcą unikatowych kalendarzy, których bohaterami są wyjątkowi artyści i ich dzieła. Jest to przykład szczególnego zaangażowania w propagowanie kultury i sztuki, o czym świadczą coraz większa popularność i pozytywne opinie o tej kalendarzowej inicjatywie.

 

Stanisław Białogłowicz - malarstwo - Kalendarz artystyczny KPB 2015

 

Tym razem bohaterem kalendarza KPB na 2015 rok jest znakomity malarz – Stanisław Białogowicz, którego twórczość zaprezentowana została na kalendarzowych kartach.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż i promocję kalendarza KPB 2015.

Od kilku lat stałym miejscem prezentacji kalendarza KPB jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie - Piwnica PodCieniami. Organizowane tam prezentacje kalendarza to otwarte wernisaże połączone z promocją twórców i ich artystycznego dorobku. Uczestnicy mają niecodzienną możliwość spotkań z artystami w kameralnej atmosferze.

Spotkanie promujące kalendarz połączone z otwarciem wystawy prac artysty, odbędzie się w Muzeum Rzemiosła w Krośnie - Piwnica PodCieniami (Rynek 5) w dniu 29 grudnia 2014 roku o godz. 18.00.

 

Spotkanie uświetni koncert muzyczny w wykonaniu duetu „Dwa kolory”. Jerzy Krupa - akordeon, śpiew, oraz Krzysztof Zajdel - kontrabas

 

 

Wystawa malarstwa prof. Stanisława Białogłowicza czynna będzie do 12 stycznia 2015r. Zapraszamy

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice