Ku Czci Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata

  

2009

8

sie

Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Ziemi Rymanowskiej „SPOTKANIE RYMANÓW” zaprasza do wzięcia udziału w II Dniach Pamięci o żydowskiej społeczności Rymanowa, które odbędą się w dniach 12 i 13 sierpnia w Rymanowie.

Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane S.A. wspiera organizację tego przedsięwzięcia jako partner Stowarzyszenia, którego podstawowym celem jest dbanie o pamięć o wielokulturowym dziedzictwie Rymanowa.

Co roku w ostatni weekend października, grupa członków Stowarzyszenia "Spotkanie Rymanów" porządkuje teren kwatery żołnierzy żydowskich z czasów I Wojny Światowej w Rymanowie , jednym z miast Szlaku Chasydzkiego. Obecnie Stowarzyszenie zbiera materiały archiwalne i dokumenty dotyczące kwatery, a wkrótce ma nadzieję rozpocząć renowację żołnierskich grobów.

Na zaproszenie Stowarzyszenia uczniowie z Koła Regionalnego działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle brali udział w sprzątaniu mogił żołnierzy żydowskich. Zajęcia te młodzież odbywała w ramach ogólnopolskiego programu Antyschematy II .

Te wspólne działania są okazją do przełamywania uprzedzeń i schematów myślowych. Pomagają młodzieży w kształtowaniu postaw tolerancji i szacunku dla innych, sprzyjają poznaniu kultury i historii. Wspólne spotkania, praca, rozmowy, zabawy pozwalają na bliższe poznanie i wzajemne zrozumienie.

Więcej o tym wydarzeniu:

www.spotkanierymanow.com.pl

Poniżej znajduje się szczegółowy program

PROGRAM

II Dni Pamięci o żydowskiej społeczności Rymanowa 12-13 sierpnia 2009

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice