KPB SA wybudowało Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

  

2012

14

cze

Wykonujemy już końcowe "szlifowanie" obiektów wchodzących w skład krośnieńskiego Centrum Dziedzictwa Szkła.

Równocześnie prowadzone są prace porządkowe.

W ramach tej inwestycji KPB w Krośnie SA równolegle wykonywało zróżnicowane prace budowlane w dwóch miejscach.

Wybudowaliśmy od podstaw nowy obiekt na skarpie, rozbudowując i adaptując jednocześnie budynek Biura Wystaw Artystycznych. Wcześniej wykonaliśmy skomplikowane roboty ziemne pod właściwe posadowienie budowli, z użyciem odpowiednich technologii i sprzętu. Nowy obiekt w ramach Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie będzie pełnił funkcje wystawienniczo-warsztatowe.

Po drugiej stronie Rynku fachowcy KPB SA przeprowadzili adaptację i wyposażenie zabytkowych piwnic przedprożnych. W ramach tego zadania wykonano szereg zróżnicowanych i specjalistycznych prac budowlanych. W wyniku tych prac powstała atrakcyjna powierzchnia wystawowa do prezentacji szkła z wieloma interaktywnymi rozwiązaniami.

Zobacz jak wyglądał postęp prac w okresie zimowym 2011/2012 >>

A jak wyglądała budowa CDS w kwietniu 2012 >>

 


Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie jest pierwszym w Polsce obiektem w kompleksowy sposób prezentującym temat hutnictwa szkła i szklanej twórczości. W jego skład wchodzi budynek Centrum, w którym znajduje się pracownia główna z piecem hutniczym, warsztaty obróbki szkła, sala kinowa, sale wystaw czasowych i sklep ze szklanymi pamiątkami, oraz położone przed zachodnią pierzeją Rynku piwnice przedprożne. W odrestaurowanych piwnicach mieszczą się ekspozycje prezentujące dzieje sztuki szklarskiej, światowe marki produkowane w Krośnie, dzieła najwybitniejszych artystów szkła oraz interaktywna sala „szkła w fizyce” pozwalająca poprzez eksperymenty poznać właściwości fizyczne szkła.

www.miastoszkla.plCentrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie - piwnice przedprożne

czerwiec 2012r

fot. Tomasz Landorf

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie - budynek na skarpie

czerwiec 2012r

fot. Tomasz Landorf

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice