Kalendarz KPB 2013 - spotkanie wernisażowe

  

2013

5

sty

W dniu 27 grudnia 2012 roku, odbył się wernisaż z okazji wydania Kalendarza KPB na 2013 rok, który promuje twórczość Macieja Syrka.

Z artystą i jego dziełami spotkaliśmy się w kameralnej krośnieńskiej galerii Piwnica PodCieniami.

Nasza firma już od wielu lat jest wydawcą unikatowych kalendarzy, których bohaterami są wyjątkowi artyści i ich dzieła.

Jest to przykład szczególnego zaangażowania w propagowanie kultury i sztuki, o czym świadczą coraz większa popularność i pozytywne opinie o tej kalendarzowej inicjatywie.

Składamy serdeczne podziękowania gościom, którzy wzięli udział w spotkaniu.

Dziękujemy również wszystkim osobom, które były zaangażowane przy pracach związanych z wydaniem Kalendarza oraz organizacją wernisażu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentującego nasz kalendarzowy wernisaż:


Maciej Syrek to wybitny krośnieński artysta, z rzeźbą zetknął się już jako kilkunastoletni chłopiec w pracowni swego dziadka Józefa Smoczeńskiego (1888-1973), który w latach 1913-14 studiował w Cesarsko-Królewskiej Akademii sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Konstantego Laszczki. Maciej Syrek ukończył Wydział Rzeźby krakowskiej ASP - dyplom uzyskał w 1975 r. w pracowni prof. Antoniego Hąjdeckiego. Jego prace były eksponowane i nagradzane w wielu muzeach i galeriach w kraju i za granicą: w Niemczech, Francji, Austrii, Anglii, Szwajcarii, USA, Kanadzie, Japonii i Australii. Twórczość rozpoczął od rzeźby w drewnie i ceramiki. Obecnie swe prace odlewa w brązie, często łączonym z naturalnym polnym kamieniem. Od dzieciństwa związany jest z Krosnem.

 

Polecamy również artykuł na stronie Muzeum Rzemiosła w Krośnie pt. "Rzeźby Macieja Syrka w Kalendarzu KPB S.A. 2013" >>

Promocja Kalendarza KPB 2013 - wernisaż

fot. Mariusz Kus i Tomasz Landorf

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice