Kalendarz KPB 2013 - Maciej Syrek - Rzeźba

  

2012

18

gru

Przedstawiamy Państwu nasz nowy Kalendarz na rok 2013. Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane w Krośnie SA już od wielu lat jest wydawcą unikatowych kalendarzy, których bohaterami są wyjątkowi artyści i ich dzieła.

Jesteśmy wdzięczni za coraz większy odzew i pozytywne opinie o naszej kalendarzowej inicjatywie, która jest przejawem szczególnego zaangażowania w propagowanie kultury i sztuki.

Tym razem do współpracy zaproszony został znakomity krośnieński rzeźbiarz - Maciej Syrek, którego twórczość prezentujemy na kalendarzowych kartach.

Zapraszamy do obejrzenia poglądowej prezentacji Kalendarza:


Maciej Syrek to wybitny krośnieński artysta, z rzeźbą zetknął się już jako kilkunastoletni chłopiec w pracowni swego dziadka Józefa Smoczeńskiego (1888-1973), który w latach 1913-14 studiował w Cesarsko-Królewskiej Akademii sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Konstantego Laszczki. Maciej Syrek ukończył Wydział Rzeźby krakowskiej ASP - dyplom uzyskał w 1975 r. w pracowni prof. Antoniego Hąjdeckiego. Jego prace były eksponowane i nagradzane w wielu muzeach i galeriach w kraju i za granicą: w Niemczech, Francji, Austrii, Anglii, Szwajcarii, USA, Kanadzie, Japonii i Australii. Twórczość rozpoczął od rzeźby w drewnie i ceramiki. Obecnie swe prace odlewa w brązie, często łączonym z naturalnym polnym kamieniem. Od dzieciństwa związany jest z Krosnem.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promujące Kalendarz, które odbędzie się w Muzeum Rzemiosła w Krośnie – Piwnica PodCieniami (Rynek 5) w dniu 27 grudnia 2012 roku o godz. 18.00.

WSTĘP WOLNY

 

Kalendarz KPB SA na 2013 r. Maciej Syrek - rzeźba

 

Polecamy również artykuł na stronie Muzeum Rzemiosła w Krośnie pt. "Rzeźby Macieja Syrka w Kalendarzu KPB S.A. 2013" >>
Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice