Kalendarz KPB 2011 - Piotr Woroniec. Rzeźba

  

2011

8

sty

Dzięki tradycyjnym już staraniom Krośnieńskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego w Krośnie S.A. znów możliwa stała się niecodzienna sztuka na co dzień. Kolejne wydanie autorskiego kalendarza na rok 2011 prezentuje rzeźbę znakomitego artysty Piotra Worońca.

Kalendarz nie tylko prezentuje sam dorobek artystyczny, ale i sam go niejako stanowi, gdyż zarówno w treści jak i w formie graficznej opracowany został przez samego artystę oraz fotografika Damiana Wojtowicza.

Ta zaproponowana przez KPB w Krośnie S.A. forma wspierania artystów i promocji sztuki od wielu lat okazuje się doskonałym pomysłem, a chętnych na kalendarz z roku na rok jest coraz więcej.

 

 

Piotr Woroniec – artysta rzeźbiarz, od 1995 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Urodził się w Giżycku w 1955 roku. Na Uniwersytecie Ludowym we Wzdowie ukończył reżyserię teatru amatorskiego. Studiował także polonistykę na WSP w Olsztynie i Rzeszowie. Od 1992 do 1999 roku pracował jako asystent scenografa w Teatrze Kreatur w Berlinie. Od 2006 roku prowadzi „Galerię Sękową” oraz organizuje coroczne Międzynarodowe Akcje Artystyczne przy Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej: „Artyści Naturze /ŻYWIOŁY/”, „Obsesja Syzyfa”, „Przydrożne sacrum”, „EXODUS”.

Laureat wielu nagród /w tym nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego za całokształt działalności w dziedzinie kultury i sztuki (2001)/. Jego imponujący dorobek artystyczny to czterdzieści wystaw indywidualnych, ponad osiemdziesiąt wystaw zbiorowych i udział w wielu konkursach. Oprócz Polski swoje prace prezentował wielokrotnie w Niemczech, Danii, USA, we Włoszech i Francji.

Niebanalna, charakterystyczna twórczość Piotra Worońca doczekała się już opracowania albumowego („Rzeźbienie Świata - Woroniec” – wydawcy: Muzeum Regionalne – Brzozów, Galeria Labirynt – Kraków, 2004) oraz kilku reportaży filmowych ( „ Piotr Woroniec”, z cyklu Portrety, realizacja Krystyna Czerni TVP Kraków,1999, „Woroniec Roniec Niec”, realizacja Małgorzata Bożek TVP 3 Rzeszów, 2000, „Świat drewnem pisany”, reż. Z. Skonieczny, TVP 2, 2001: „Ikary czyli bliżej słońca”, realizacja Małgorzata Bożek TVP 3 Rzeszów, 2006: „Exodus”, reż. Małgorzata Bożek, TVP 3 Rzeszów, 2007).

 

Zapraszamy do obejrzenia poglądowej prezentacji całego kalendarza

 

Więcej informacji znajdziesz na stronach Piwnicy PodCieniami - Muzeum Rzemiosła w Krośnie 

Materiały do pobrania

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice