Inauguracja Sezonu Artystycznego w RCKP Krosno

  

2009

20

wrz

Serdecznie zapraszamy na cykl koncertów i spektakli, które będą Uroczystą Inauguracją Sezonu Artystycznego 2009/2010 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie .

Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane SA sprawuje mecenat nad tym przedsięwzięciem.

Sezon artystyczny na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza obfitował będzie w tym roku w wydarzenia bardzo zróżnicowane pod względem adresata, formy i gatunku, posiadające jednak jedną wspólną cechę - bardzo wysoką próbę artystyczną.

Pierwszy wieczór Inauguracji zapowiada się ucztą dla melomanów. Wersję koncertowa opery „Amadigi di Gaula” G.F. Haendla wykona Capella Cracoviensis . Legendarna krakowska orkiestra kameralna, powołana do życia w 1970 roku przez Stanisława Gałońskiego, była zapraszana do najlepszych sal koncertowych Europy, Azji i Ameryki. Zespołowi zawdzięczamy nagrania dla renomowanych firm fonograficznych, a także świetną muzykę filmową (Jasminum, Pornografia, Sława i Chwała, Pułkownik Kwiatkowski).Opera „Amadigi di Gaula” miała swoją premierę w 1715 roku w Londynie, i jak na owe czasy była dla kompozytora oczywistym sukcesem. Potem utwór rzadko gościł na scenach operowych. „Amadigi” odkryto na nowo po znakomitym nagraniu opery przez Les Musiciens du Louvre. Capella Cracoviensis włączyła wersję koncertową utworu do swojego repertuaru w ubiegłym sezonie artystycznym.

Drugi wieczór Inauguracji Sezonu Artystycznego w Krośnie poświęcony będzie dramatowi. Na deskach krośnieńskiej sceny zagości „Opera za 3 grosze” B. Brechta i K. Weilla w interpretacji łódzkiego Teatru Arlekin. Dramat spółki Brecht – Weill jest pierwszym współczesnym musicalem europejskim i doczekał się niezliczonych realizacji scenicznych. A song o Mackie Majchrze trafił do repertuaru Louisa Armstronga, Elli Fitzgerald, Franka Sinatry, The Doors i Stinga.

Trzeci dzień Inauguracji dedykowany jest najmłodszym widzom. Baśń H.Ch. Andersena „Calineczka” w wykonaniu Teatru Groteska to najnowsza realizacja znakomitej lalkowej sceny. Spektakl wykorzystuje multimedia, przenosząc dzieci w bajkowy świat, dając lekcję naprawdę znakomitego teatru dla dzieci.

Czwarty wieczór Inauguracji Sezonu Artystycznego będzie zadedykowany wielbicielom muzyki pop i zespołu PECTUS . Grupa jest laureatem nagrody Słowik Publiczności na Festiwalu w Sopot 2008 i tytułu Super Hit w Programie Hit Generator.

źródło:

www.rckp.krosno.pl

Materiały do pobrania

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice