III Jarmark Franciszkański - pomoc dla L'Aquila

  

2009

22

lip

Ponad 6 tys. złotych otrzymają poszkodowani w kwietniu br. w trzęsieniu ziemi we włoskim mieście L'Aquila. Tyle wyniósł dochód z 3. Jarmarku Franciszkańskiego zorganizowanego w Krośnie na Podkarpaciu.

Przypomnijmy, że w wyniku trzęsienia ziemi w Abruzji w nocy z 5 na 6 kwietnia br. zginęło 289 osób, ponad 1500 zostało rannych.

Największe szkody kataklizm wyrządził w stolicy Abruzji w 65-tysięcznej L'Aquili (ok. 90 km na północny-wschód od Rzymu). Według szacunków włoskich służb cywilnych 20 tys. mieszkańców L'Aquili nie wróci już do swoich domów. Budynki te z powodu zniszczenia nie nadają się do zamieszkania.

więcej o tej tragedii w serwisach:

wiadomosci24.pl

franciszkanie.pl

Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane S.A. wspiera przedsięwzięcie pod nazwą: "Jarmark Franciszkański", który cyklicznie organizowany jest w Krośnie.

"Jarmark odbył się w niedzielę, 7 czerwca, na placu przy kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krośnie.

Była świetna pogoda, dopisała organizacja i uczestnicy. Tysiąc losów w loterii fantowej zostało wykupionych już po dwóch godzinach. Mieszkańcom L'Aquila wyślemy 6 tysięcy złotych, tyle wyniósł dochód z loterii fantowej" - relacjonuje pomysłodawca i główny organizator jarmarku o. Tadeusz Pobiedziński OFMConv z klasztoru franciszkanów w Krośnie.

O. Pobiedziński z uznaniem dodał, że w organizację jarmarku włączyli się kapucyni z Krosna, bernardyni z Dukli, siostry józefitki z Krosna, rada parafii franciszkańskiej, katecheci świeccy, Stowarzyszenie św. Ekspedyta, Polski Związek Numizmatyków, Rycerstwo Niepokalanej, Franciszkański Zakon Świeckich. Pomogły również inne stowarzyszenia, prywatne firmy oraz osoby indywidualne.

Na placu przy kościele stało wiele straganów m.in. z ziołami, pamiątkami i kulinarnymi smakowitościami franciszkańskimi. Prawdziwą furorę zrobił smakowity precel franciszkański w kształcie sznura zakonnego z trzema węzłami.

Na scenie wystąpiły zespoły muzyczne, schola dziecięca z parafii kapucynów i schola młodzieżowa od bernardynów. Dużym zainteresowaniem cieszył się "kącik franciszkański", gdzie wystawiono dla porównania habity franciszkanów (konwentualnych), franciszkanów (braci mniejszych, bernardynów) i kapucynów.

Odbyły się również pokazy samochodów rajdowych, walki wojowników z krośnieńskiego bractwa rycerskiego, zabawy i tańce. Dużo emocji wyzwoliło się w czasie losowania głównych nagród.

"Impreza ta staje się powoli piękną tradycją. Na pewno warto kontynuować organizację tego franciszkańskiego święta" - dodaje o. Pobiedziński.

źródło: serwis informacyjny franciszkanie.pl

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć poniżej

III Jarmark Franciszkański w Krośnie

zdjęcia pochodzą z serwisu www.krosno.franciszkanie.pl

III Jarmark Franciszkański w Krośnie

zdjęcia pochodzą z serwisu www.krosno.franciszkanie.pl

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice