Budynek rektoratu i biblioteki PWSZ w Krośnie jest już gotowy

  

2010

2

lip

Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane SA zakończyło realizację obiektów dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Jesteśmy Generalnym Wykonawcą tej inwestycji, która została zrealizowana w ramach projektu "Rozbudowa, przebudowa i wyposażenie obiektów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie - Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013". Kwota wydana w tracie realizacji tego zadania to około 11 mln złotych.

Nowoczesna biblioteka powstała dzięki rozbudowie kamienicy Rynek 1 i 1a, gdzie mieszą się także Rektorat, działy administracyjne uczelni oraz sala obrad Senatu. Dla potrzeb biblioteki dobudowano nowe skrzydło do zabytkowej kamienicy.

Zdając sobie sprawę z roli biblioteki szkoły wyższej przyjęto założenie, że Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej powinna stworzyć właściwe, nowoczesne warunki do pracy naukowej i studiowania, a jednocześnie być ośrodkiem informacji naukowej umożliwiającym obsługę użytkowników z własnej uczelni, miasta i regionu.

W nowoczesnej czytelni jest pond 100 miejsc, w tym 40 stanowisk z dostępem do internetu i zasobów Wirtualnej Biblioteki Nauki, natomiast w sali konferencyjno – szkoleniowej 60. W nowych pomieszczeniach biblioteka będzie miała dogodniejsze warunki do prowadzenia w większym wymiarze działalności promocyjnej (szkolenia, prezentacje) – na działalność promocyjną i szkoleniową przewidziano osobną salę dydaktyczno – konferencyjną na poddaszu biblioteki na ok. 60 osób.

W dniu 17 czerwca 2010r nastąpiło formalne podpisanie protokołu oddania obiektu.

 

Oficjalne otwarcie i oddanie do użytku Rektoratu i Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie odbyło się w dniu 25 czerwca 2010r. Zaproszeni goście byli zachwyceni nowym obiektem, uznając go za prawdziwą wizytówkę miasta Krosna.

 

Więcej czytaj:

Nowa siedziba....

Nowy budynek na Starym Mieście...

 

Zapraszamy do galerii zdjęć poniżej

 

Wykonany obiekt - podpisanie protokołu końcowego

Wykonany obiekt - podpisanie protokołu końcowego

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice