Budowa obiektów oczyszczalni ścieków w Pułankach.

  

2010

9

cze

Jesteśmy wykonawcą obiektów wchodzących w skład oczyszczalni ścieków w Pułankach. Inwestorem jest Gmina Frysztak. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

Projekt polega na budowie kanalizacji sanitarnej w miejscowości Frysztak oraz na budowie oczyszczalni ścieków w miejscowości Pułanki, do której doprowadzane będą ścieki z miejscowości Pułanki, Frysztak, Glinik Dolny, Twierdza. Po wybudowaniu oczyszczalni ścieków w miejscowości Pułanki zostaną do niej przekierowane istniejące sieci kanalizacji sanitarnej wsi Glinik Średni i Cieszyna oraz projektowane do budowy sieci kanalizacji sanitarnej wsi Gogołów, Glinik Górny, Lubla, Widacz, Kobyle i Stępina. Realizacja projektu przede wszystkim zlikwiduje zagrożenia ekologiczne oraz wyeliminuje nielegalny zrzut nieczystości do środowiska naturalnego.

Zakres robót KPB SA:

a) Budynek administracyjno -socjalny pow. zabudowy 202,6m3

b) Budynek wielofunkcyjny pow. zabudowy 169,4m3

c) Budynek technologiczny pow. zabudowy 124,7m3

d) Zbiornik reaktora biologicznego wraz z urządzeniami towarzyszącymi.

Obecnie trwają roboty wykończeniowe na budynkach (tynki, malowanie, układanie płytek, elewacje ścienne) oraz montaż zadaszenia reaktora biologicznego.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii poniżej.

Oczyszczalnia ścieków w Pułankach (czerwiec 2010)

Oczyszczalnia ścieków w Pułankach (czerwiec 2010)

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice