Budowa „Galicyjskiego Rynku” w Sanoku

  

2010

20

sty

Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane jest wykonawcą prac związanych z projektem pod nazwą "Galicyjski Rynek" realizowanym przez Muzeum Budownictwa Ludowego na terenie Parku Etnograficznego w Sanoku.

Inwestycja obejmuje budowę zorganizowanego zespołu 26 domów jednokondygnacyjnych z poddaszami użytkowymi i nieużytkowymi, niepodpiwniczonych tworzących pierzeje czterobocznego Rynku wraz z obiektami małej architektury i z towarzyszącymi urządzeniami technicznymi. Zespół zabudowy obejmie obiekty skupiające różne funkcje użytkowe, część z nich będzie pełnić funkcje muzealne- zostaną przystosowane do aktywnego zwiedzania.

Wśród zrekonstruowanych domów będą m.in. mieszkania krawca, fryzjera, nauczyciela czy kowala. Wszystkie budynki zostaną wykonane z nowego sezonowanego drewna, ale ich wyposażenie i eksponaty będą pochodzić z epoki. Całość inwestycji znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej.

Zakres robót powierzonych naszej firmie: roboty ziemne, fundamenty, konstrukcje żelbetowe nadziemia, roboty murowe, ścianki i okładziny z płyt gipsowo-kartonowych, podłogi i posadzki, ukształtowanie terenu, elementy małej architektury, a także roboty branży elektrycznej i sanitarnej.

Więcej o tej inwestycji na stronie nowiny24.pl, oraz gazeta.ie

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z budowy poniżej

\"Galicyjski Rynek\" w Sanoku

fot. Łukasz Gadzała /KPB SA

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice