Amfiteatr w Iwoniczu Zdroju jest już gotowy

  

2012

30

sty

W połowie stycznia 2012 roku KPB w Krośnie SA zakończyło ostatnie prace związane z powierzoną realizacją pod nazwą: "Budowa Amfiteatru wraz z zapleczem techniczno - sanitarnym i widownią" w ramach unijnego programu poprawy infrastruktury turystycznej i kulturalnej w Uzdrowisku Iwonicz-Zdrój.

Wykonany przez nas amfiteatr w Iwoniczu-Zdroju jest obiektem unikalnym na Podkarpaciu. Budynek wyróżnia się nie tylko architekturą ale i jakością wykonanych robót rzemieślniczych.

Według dziennikarzy Polskiego Radia Rzeszów nowatorskim rozwiązaniem jest niezwykły dach ułożony nad sceną i budynkiem zaplecza amfiteatru w Iwoniczu Zdroju. Obiekt pokryty jest mchem i porostami a w bardziej pochyłych miejscach zakryją go rośliny pnące.

Amfiteatr wkomponowany jest w stok góry Przedziwnej. Budowa amfiteatru kończy wspierany przez Unię Europejską program zmian w centrum Iwonicza Zdroju. W ramach programu powstały m.in altany, nowe chodniki i właśnie amfiteatr. Na utwardzonym kostką placu przed nowym amfiteatrem można postawić tysiąc krzesełek dla widzów. W całej dolinie może się zmieścić nawet 10 tys osób.Do tej pory plenerowe koncerty w Iwoniczu odbywały się na placu Dietla - przed sceną można tam było ustawić ławki dla niepełna 200 osób.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć poniżej

Ukończony Amfiteatr w Iwoniczu Zdroju

styczeń 2012

Ukończony Amfiteatr w Iwoniczu Zdroju

styczeń 2012

Projekt i wykonanie: Media Partner / Reklama / Katowice